Головна | Події | Захист цукрового буряка від втрат

Захист цукрового буряка від втрат

За словами міністра аграрної політики України Юрія Мельника, в 2010 році очікується зростання посівних площ під цукрові буряки на 20% — до 400 тисяч гектарів. Посприяти зростанню посівних площ буряку може висока ціна на цукор. Однак не всі експерти погоджуються з цією думкою і називають цифри 330-350 тисяч гектарів. Що ж, наступний сезон покаже.

А ми уже зараз можемо підбити підсумки сезону 2009 року. На початку грудня 2009 року в Україні цукрові буряки було зібрано з 324,2 тис. га. із середньою врожайністю - 318,1 ц/га. Цей показник на 55,1 ц/га. менше минулорічного. Найбільшою урожайністю відзначилась Сумська область 413,1 ц/га. Самий нижчий показник урожайності у Донецької області 143,0 ц/га. Лідером по посівним площам сезону 2009 стала Полтавська область – 55,4 тис. га., а найменше коренеплодів було посіяно у Миколаївській області -0,5 тис. га.

Показники урожайності в європейських країнах становлять 450-650 ц/га. Причин отримання низької урожайності буряків в Україні може бути багато. Однією із них є втрати уражаю від бур’янів, яка може сягати позначки 50% і вище. Адже на початкових етапах розвитку культура є слабо конкурентною по відношенню до бур’янів. Ідеальним виходом у такій ситуації є застосування післясходових ґрунтових гербіцидів, для яких характерна тривала захисна дія. До того ж, ці препарати відзначаються мінімальною фітотоксичністю і не дуже пригнічують культуру. Гербіцид Гол, к.с., що містить 700 г/л метамітрону, призначений для боротьби з дводольними та злаковими бур’янами у посівах цукрового буряку. Для розширення спектру дії рекомендується вносити даний препарат у баковій суміші разом із гербіцидами Стемат 500, к.с. (етофумезат, 500 г/л) та Штефам Новий, к.с. (фенмедифам, 160 г/л + десмедифам, 160 г/л). Суміш Стемату 500, к.с. та Штефаму Нового, к.с. можна замінити Штефбетаном, мк.е. (етофумезат, 112 г/л + фенмедифам, 91 г/л + десмедифам, 71 г/л). Для найефективнішого контролю рекомендується проводити до 3-х обробок препаратами по «хвилях» бур’янів у фазу їх чутливості. Для контролю специфічних видів бур’янів варто застосовувати гербіциди Карібу, з.п. (трифлусульфурон-метил, 750 г/л), Штефодим, к.е. (клетодим, 240 г/л), Штефтрел, в.р. (клопіралід, 300 г/л).

Варто зазначити, що Стемат 500, к.с. не рекомендується вносити окремо. Він буде ефективним лише у комбінації з іншими гербіцидами. Штефбетан, мк.е. та Штефам Новий, к.с. не діють на бур’яни, що проросли після обробки. Відмічена дещо агресивна дія на рослини культури препаратів на основі десмедифаму та трифлусульфурон-метилу.

Важливе місце у системі захисту буряків відводиться також і фунгіцидній обробці. Влітку, під час формування основної маси урожаю, значних втрат посівам завдають хвороби листового апарату. Найбільш шкодочинним є церкоспороз (Cercospora beticola Sacc). Внаслідок сильного ураження хворобою листя відмирає, урожай буряків зменшується до двох разів. А молоде листя, яке відростає на уражених рослинах восени, зменшує цукристість коренеплодів на 5-8%. Для контролю церкоспорозу у посівах цукрового буряку компанією Штефес було розроблено препарат Церкоштеф, к.с. (дифеноконазол, 250 г/л + карбендазим, 250 г/л), аналогів якому немає в Україні. Це системний фунгіцид лікувальної та захисної дії, який є ефективним навіть при інтенсивному зараженні. Профілактично можна застосовувати Штефозал к.с. Карбендазим 500 г/л).

Для боротьби з довгоносиками, попелицями, блішками та мінуючими мухами використовують інсектициди Штефмитоат, к.е. (диметоат, 400 г/л) та Штеф-альфа-цип, к.е. (альфа-циперметрин, 100 г/л). Проти довгоносиків рекомендується вносити суміш препаратів, поєднуючи їх контактну та системну дію.

Для гарантованої якості, препарати Гол, к.с. (метамітрон, 700 г/л), Стемат 500, к.с. (етофумезат, 500 г/л), Штефам Новий, к.с. (фенмедифам, 160 г/л + десмедифам, 160 г/л), Штефбетан, мк.е. (етофумезат, 112 г/л + фенмедифам, 91 г/л + десмедифам, 71 г/л), Церкоштеф, к.с. (дифеноконазол, 250 г/л + карбендазим, 250 г/л) виробляються лише в Німеччині.

 

Новость
Футбольний клуб “Колос” вихід до української Прем’єр-ліги
10.06.2019
Новость
International Field Days Ukraine 2019
30.05.2019
Новость
Відкриття STEFES conference hall в Європейській Бізнес Асоціації
21.03.2019