Головна | Події | Скажи мені яка система захисту, і я скажу яка урожайність!

Скажи мені яка система захисту, і я скажу яка урожайність!

Росіяни кажуть: "цыплят по осени считают". Тяжко не погодитись з цією приказкою. Адже по цих "цыплятах" можна однозначно чітко визначити хто який господар (і з ким він дружить).Тому що осінь - пора збору урожаю, і урожайність та його якість - єдиний незаперечний чинник ефективності діяльності господарства! Низьку урожайність сільськогосподарських культур цього року багато керівників аграрних підприємств та працівників аграрних служб пояснює погодним чинником - небувалою посухою.

Що ж, і відвідувачі семінару "Сучасні технології передпосівної обробки насіння цукрових буряків та система захисту посівів" так вважали... до 22 серпня цього ж посушливого року, і ще раз переконалися у справедливості приказки "поганому танцюристу...", адже на власні очі побачили результати вирощування цукрових буряків: густота стояння 100-130 тис. шт/га, вага в середньому 450-500 г/коренеплід, тобто динаміка росту за вказаний період склала 120-150 г за декаду.

Саме такі результати було продемонстровано учасникам семінару на промислових площах (27 тис. га цукрових буряків!) компанії ТОВ "Агропродінвест" у Гайсинському районі Вінницької області. Таємницю ефективності вирощування В.М. Шевчук, головний технолог компанії Агропродінвест, таїти перед відвідувачами не став, а вказав чітко на головні складові: якісне насіння ТОВ "Міжнародна насіннєва компанія" та ефективний захист препаратами ТОВ "Штефес", на що й була зосереджена увага відвідувачів. На семінарі було розглянуто ряд запитань щодо застосування пестицидів.

 

Таб. 1. Порівняльна таблиця ефективності систем захисту посівів цукрових буряків

Застосовані системи
захисту посівів цукрових
буряків
Кількість бурянів на 10 м.кв.
(10-й день після 3-го внесення)
Гірчак
березковидний
Лобода
біла
Щириця,
Берізка польова
Злаки
ТОВ "Штефес" 0 0 3 0
Популярна система
захисту інших компаній
(без метамітрону)
1 6 7 0

Для знищення злаків в обох випадках використовувався гербіцид Штефодим

Директор Інституту захисту рослин В.П. Федоренко доповів про фітосанітарний стан цього року по Україні, окремих регіонах та заходи по його поліпшенню.

Особливу ефективність системи захисту посівів цукрових буряків препаратами ТОВ "Штефес" відмітив О.О. Іващенко, заступник директора Інституту цукрових буряків.

Від компанії "Штефес" виступив президент Герберт Штефес, який привітав учасників семінару та розповів про компанію, її шлях в Україні з 1994 року та перспективи розвитку.

Про застосовані на полях препарати, елементи агротехнології більш детально розповів агрохімік ТОВ "Штефес" Дмитро Мілко, на чому слід зупинитись детальніше.

Комбінація діючих речовин досходового гербіциду Штефацил - Ето (200 г/л ленацил + 400 г/л етофумезат) - максимально ефективна композиція для досходової боротьби з дводольнми та однодольними бур'янами з мінімальною фітотоксичністю. Обидві діючі речовини мають грунтову дію.

Із страхових препаратів використовувався Гол (метамітрон, 700 г/л) - селективний гербіцид широкого спектру дії у вигляді концентрату суспензії, який потрапляє в тканини бур'янів як через кореневу систему, так і листковий апарат. Найбільш ефективний при накопиченні 2,5 кг д.р. в грунті, за умови достатнього зволоження. Особливістю препарату є можливість використовувати його вже при +5С, а також виняткова толерантність до буряків та широкий спектр дії щодо бур'янів.

Проти осотів на полях ТОВ "Агропродінвест" використовувався Штефтрел (клопіралід, 300 г/л) - системний гербіцид для захисту посівів цукрових буряків, зернових колосових, кукурудзи, ріпаку та інших сільськогосподарських культур.

За допомогою Штефодиму (клетодим, 240 г/л) знищили всі злакові, одно- та багаторічні бур'яни. Використовується для захисту майже всіх дводольних культур. Клетодим діє найшвидше серед усіх грамініцидів.

Для захисту посівів від ряду захворювань є Церкоштеф (дифеноконазол, 250 г/л + карбендазим, 250 г/л) - ефективний фунгіцид проти церкоспорозу та борошнистої роси, до складу якого входять дві діючі речовини, перша - захисної, друга - лікувальної дії. На ранній стадії проявів інфекції препарат відмінно стримує розвиток і поширення інфекції, а в більш пізній період володіє лікувальними властивостями.

Крім перелічених препаратів компанія "Штефес" має ряд препаратів бетанальної групи: Штефам Новий (фенмедифам, 160 г/л + десмедифам, 160 г/л) - селективний двокомпонентний гербіцид контактної дії, який має оптимальне співвідношення широкого спектру дії та мінімум затрат на обробіток 1 га. Значно зменшена фітотоксичність препарату до культури за рахунок препаративної форми (концентрат суспензії).

Стемат 500 (етофумезат, 500 г/л) - селективний гербіцид контактної та грунтової дії у вигляді концентрату суспензії, який контролює однорічні дводольні та деякі злакові бур'яни. Поглинається різними частинами рослини, особливо молодими паростками, при їх контакті з розчином етофумезату в грунті. Особливістю та відмінністю цих препаратів є значно понижена фітотоксичність по відношенню до основної культури за рахунок препаративної форми - концентрат суспензії.

Яскраво доводять вищевказане результати щорічних польових випробувань, проведених компанією "Штефес". В таблицях 1 та 2 наведені результати цих випробувань.

 

Система захисту цукрових буряків компанії Штефес:

Перше внесення: Штефацил-Ето (внесення 2,5 л/га)

Друге і третє: Гол 1,0 л/га + Штефам Новий (внесення 0,5 л/га + 0,25 л/га Стемат 500)

 

Популярна система захисту інших компаній (без метамітрону):

Перше внесення: грунтовий гербіцид

Друге і третє: гербіцид бетанальної групи без використання метамітрону

Отримані результати свідчать про однозначну перевагу системи захисту посівів цукрових буряків компанії "Штефес" з використанням метамітрону.

Натсупний аналіз проводився через місяць після останнього внесення. На варіантах з метамітроном було виявлено пару рослин бур'янів з явними ознаками пригнічення, таких як гірчак березковидний і берізка польова. Нових сходів бур'янів не спостерігалось.

Варіанти без використання метамітрону були дуже забур'янені новими сходами білої лободи, щириці, гірчаку та інших бур'янів. По завершенні досліду, під час збору урожаю, було однозначно доведено,що система захисту від ТОВ "Штефес" є найоптимальнішою для цукрових буряків. Найменша кількість бур'янів відповідає оптимальній стадії розвитку культури. Дія комбінаціі препаратів проявляється на протязі тривалого періоду, до моменту змикання міжрядь. В результаті чого посіви залишаються чистими до збору урожаю.

Не менш яскраво про перевагу системи захисту посівів цукрових буряків компанії "Штефес" свідчить урожайність (Таб. 2).

 

Таб. 2. Вплив систем захисту цукрових буряків на урожайність

Варіант Кількість
рослин на 10
м.кв.
Вага
рослин, кг
Середня вага
однієї
рослини, кг
Урожайність, ц/га
Контроль 14 1,4 0,1 140
Система захисту компанії "Штефес" 88 76,9 0,87 769
Популярна система
захисту інших компаній
(без метамітрону)
74 62,1 0,84 621

З наведеної таблиці видно, що Штефацил-Ето, ( 200 г/л ленацил + 400 г/л етофумезат) має менш негативний вплив на схожість цукрових буряків, а Гол (700 г/л метамітрону) при застосуванні по сходах призводить до мінімального стресу , внаслідок чого середня маса 1-го коренеплоду на 30 г більше, ніж у порівнюваного варіанту, і урожайність збільшена на 148 ц/га.

Нажаль, ми не можемо повністю відмовитись від використання фен-, десмедифамів при захисті посівів цукрових буряків, які є доволі агресивними до культури, але ми можемо зменшити їх кількість за рахунок використання метамітрону, а це значить мінімізувати негативний вплив на рослину, а це дуже важливо особливо в початковий період росту і розвитку культурної рослини.

Яскравим доказом ефективності системи захисту посівів цукрових буряків від компанії "Штефес" були самі посіви на полях ТОВ "Агропродінвест", де очікують урожайність більше 600 ц/га, і важливе місце в цьому посідає система захисту. То ж не слід ігнорувати, а краще застосувати ефективну систему захисту, що дозволить отримати урожай більше 500 ц/га, і стати членом клубу "Кому за 50", адже це не тільки почесно, а й прибутково!

Вчений агроном

ТОВ "Штефес" Дмитро Мілко

2006 р.

 

Новость
Футбольний клуб “Колос” вихід до української Прем’єр-ліги
10.06.2019
Новость
International Field Days Ukraine 2019
30.05.2019
Новость
Відкриття STEFES conference hall в Європейській Бізнес Асоціації
21.03.2019