Головна | Події | Школа молодого агронома STEFES 2020 вітрова ерозія

Школа молодого агронома STEFES 2020 вітрова ерозія

Вітрова ерозія, або дефляція, виникає за умови сильних вітрів, які видувають ґрунт. Пилові бурі (чорні бурі в Україні) найактивніший і найшкідливіший вид дефляції. Такі бурі виникають під впливом сильного вітру (зі швидкістю понад 12-15 м/с) і можуть поширюватись на великі території, знищити посіви на сотнях тисяч гектарів, знести багато родючого ґрунту.

Пил, що підіймається під час бур на значну висоту, може перенестися на великі відстані. Чорні бурі катастрофічне знижують родючість ґрунту не тільки в тих місцях, де вони виникають, а й завдають шкоди сільському господарству в тих районах, де відкладаються пилові маси.

Враховуючи багаторічний практичний досвід, на початку травня вчасно було розпочато підготовку посівів цукрових буряків проти вітрової ерозії і подальшого пошкодження молодих сходів рослин.
Таким чином за даний час практичного навчання студенти отримали ґрунтовні знання щодо надзвичайно важливої технологічної операції в системі вирощування цукрових буряків - міжрядного обробітку.

Цей захід дозволив не тільки зберегти рослини від пилових бур, які спостерігалися в багатьох областях України після малосніжної зими 2019-2020, але й водночас поліпшити повітряний режим ґрунту для забезпечення кращого подальшого росту і розвитку цукрових буряків.